شناسه خبر: 4509
بازدید: 524

در سال 2020 بازبینی و تحقیقی انجام شد که در آن فهرست شهرهای ارزان قیمت دنیا را گفته بود بر این اساس شهر تونس پایتخت کشور تونس ،ارزان ترین شهر دنیا نام گرفت و بعد از آن ویندهوک پایتخت کشور نامیبیا رتبه دوم را به خود اختصاص داد.رتبه سوم هم به تاشکند ازبکستان تعلق گرفت.

براساس آماری که به روز رسانی و در سال 2021 منتشر شد، شهر بیشکک قرقیزستان رتبه اول را به خود اختصاص داد و بعد از آن شهر لوساکا پایتخت کشور زامبیا و رتبه سوم نیز به شهر تفلیس گرجستان اختصاص پیدا کرد.

شهر تونس هم که در سال گذشته رتبه یک این موضوع را داشت،در سال 2021 رتبه 4 گرفت و اندکی سطح قیمتی زندگی افزایش پیدا کرد.

۱- بلغارستان، کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

یکی از کشورهایی که جزو ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است بلغارستان می باشد که علاوه بر مهاجرت برای سفرهای تفریحی هم گزینه ی بسیار مناسبی است. برای مهاجرت به این کشور می توانید با خرید اوراق قرضه از دولت بلغارستان به ارزش حدود ۵۰۰٫۰۰۰ یورو به مدت ۵ سال برای گرفتن اقامت در این کشور اقدام نمایید. امار حدودی برای سال 2019 میباشد

۲- یونان

یکی از کشورهایی که این روزها محلی برای مهاجرت بسیاری از افراد در جهان شده کشور یونان است. مطابق با بررسی های آماری که بدست آمده این بیش از ۵۰% از نیروی کار این کشور را افراد خارجی تشکیل می دهد و علاوه بر این حدود ۲۵% از حقوق بگیران این کشور مهاجران هستند. بعد از دریافت ویزای موسوم به «ویزای دی» (D) سرمایه گذاران می توانند برای دریافت اقامت در این کشور بعد از خرید املاک با ارزش کل ۲۵۰٫۰۰۰ یورو اقدام کنند.

۳- قبرس

در رتبه سوم لیست کشور قبرس قرار دارد . این کشور یکی از جزیره های بسیار زیبایی است که به تازگی روش های آسان تری را برای اخذ شهروند به کشور نیز صادر کرده است. زندگی در قبرس مزایای بسیاری دارد، از جمله دارا بودن یک محیط بسیار امن با نرخ جرم و جنایت کم، استاندارد بالای مراقبت های بهداشتی، بیمارستان های خصوصی مقرون به صرفه، آموزش خصوصی مقرون به صرفه و مناظر زیبا از جمله برخی از این موارد می باشد. علاوه بر این، قیمت ملک در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبتا ارزان است

شهرهای کم هزینه دنیا
5.0 از 1 رای
شهرهای کم هزینه دنیا

نویسنده

art index
ارائه دهنده با کیفیت ترین محصولات آموزشی در زمینه طراحی دیجیتال